Atviros prieigos didelio našumo kompiuteriniai telkiniai (iki 2020 m.)

 

“HPC Saulėtekis” skirtas VU, Lietuvos Nacionalinio fizinių technologijų mokslų centro, kitų Lietuvos mokslo institucijų mokslininkų darbams.

Centro tikslas yra paskatinti studentus ir mokslininkus naudoti aukšto našumo skaičiavimus moksliniuose darbuose, dalyvauti bendruose Europos mokslinių tyrimų projektuose panaudojant dar našesnę infrastruktūrą, pvz. PRACE projekte.

HPC Saulėtekis buvo kuriamas siekiant sudaryti sąlygas spręsti santykinai labai didelių resursų reikalaujančius medžiagotyros, kvantinės chemijos, astrofizikos it kitus uždavinius. Šios infrastruktūros privalumas – beveik visus superkompiuterio resursus galima panaudoti vienam uždaviniui, kurio sprendimas trunka kelias ir daugiau savaičių.

Superkompiuterio resursus konkurso tvarka gali naudoti visi, ne tik Lietuvos, vartotojai sutinkamai su VU atviros prieigos centrų taisyklėmis. Šiuo metu didžiausias galimas uždavinys – tai 25.7 TFlop su 15 TB RAM.

Aukšto našumo atviros prieigos skaičiavimo centras „HPC Saulėtekis“ yra Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro infrastruktūros dalis. Superkompiuterių įranga yra įsigyta Europos Sąjungos lėšomis 2006 m. ir 2011 m.



Superkompiuteriu simuliacijos, modeliavimai ir kiti skaičiavimų uždaviniai gali būti atliekami panaudojant iki 26 teraflopų su 15 TB atmintimi .

Mažesnės ir didesnės apimties skaičiavimo resursai, kuriuos gali panaudoti Linux aplinkoje veikiančios programos, yra skirstomos į eiles, kurias valdo PBS Pro.  Skaičiavimo resursai yra valdomi paskirstant skaičiavimo eiles pagal iš anksto suformuotas taisykles. Tuo tarpu skaičiavimo laiką skirsto patvirtinta taryba.

superkompiuteris

APC „HPC Saulėtekis“ superkompiuterių skaičiavimo ištekliai:

–          Iš viso 2196 skaičiavimo branduoliai:

Iš jų 2120 skaičiavimo branduolių skirtų uždavinių sprendimui, ir  76 skaičiavimo branduoliai skirti superkompiuterio resursų valdymui;

–          Iš viso 17,7 TB operatyviosios atminties (RAM);
–          Failų sistema – 300 TB RAW talpa, iki 5 Gb/s I/O pralaidumu;
–          Superkompiuterio klasterio realus našumas (Linpack testas)  – 25,7 teraflopų (TFlop) su 1912 skaičiavimo branduolių.

Detalesni superkompiuteriniai resursai:

Superklasteris „Fizika 2000“

Superkompiuteris struktūrinės dalys:Intel x86_64 branduoliai, Lustre paralelinė failinė sistema, InfiniBand apjungiantis tinklas.

Viso čia yra 1988 branduoliai iš kurių 1912 paskirti skaičiavimams 142 skaičiavimo mazguose.

  • 25,7 teraflopų (TFlop) su 15 TB RAM skaičiavimų telkinys sudarytas iš 84 mazgų , turinčių po 12 branduolių su 96 GB RAM, ir 54 mazgų, turinčių po 16 branduolių su 128 GB RAM .
  •  3 grafiniai mazgai turi po 2 nVidia Cuda grafinius skaičiavimo procesorius bei juose yra po 8 Intel branduolius ir 24 GB RAM.
  • 1 skaičiavimo mazgas su 16 branduolių ir 128 GB RAM skirtas 3D grafikos apdorojimui superkompiuteryje ir perduoti tinklu į 3D nVidia Vision akinius turinčia laboratoriją.

Rmax: 25,7 Tflops

Superkompiuteris „Altix UV 1000“
Vienas kompiuteris su 120 Intel x86_64 skaičiavimo branduoliais ir  2.5 TB RAM.
Rmax: 1,16 Tflops