Aukšto našumo superkompiuteriai ir superklasteriai

 

“HPC Saulėtekis” skirtas VU, Lietuvos Nacionalinio fizinių technologijų mokslų centro, kitų Lietuvos mokslo institucijų mokslininkų darbams.

Centro tikslas yra paskatinti studentus ir mokslininkus naudoti aukšto našumo skaičiavimus moksliniuose darbuose, dalyvauti bendruose Europos mokslinių tyrimų projektuose panaudojant dar našesnę infrastruktūrą, pvz. PRACE projekte.

HPC Saulėtekis buvo kuriamas siekiant sudaryti sąlygas spręsti santykinai labai didelių resursų reikalaujančius medžiagotyros, kvantinės chemijos, astrofizikos it kitus uždavinius. Šios infrastruktūros privalumas – beveik visus superkompiuterio resursus galima panaudoti vienam uždaviniui, kurio sprendimas trunka kelias ir daugiau savaičių.

Superkompiuterio resursus konkurso tvarka gali naudoti visi, ne tik Lietuvos, vartotojai sutinkamai su VU atviros prieigos centrų taisyklėmis. Šiuo metu didžiausias galimas uždavinys – tai 25.7 TFlop su 15 TB RAM.

Aukšto našumo atviros prieigos skaičiavimo centras „HPC Saulėtekis“ yra Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro infrastruktūros dalis. Superkompiuterių įranga yra įsigyta Europos Sąjungos lėšomis 2006 m. ir 2011 m.